חמשוש עכו | חמשושי אנ"א

חמשוש אנ"א עכו

החמשוש הבא: 26/12

יום חמישי – כפר דייגים בפריפריה או בירה אזורית חזקה

התקשרו >> 072-3954768
התכנון
19:45 – מפגש עם המדריך בלובי האכסניה.
20:00 – יציאה לסיור ערב.

 נתחיל את הסיור עם פתיח וסקירה היסטורית מרתקת אודות התפתחות עכו במשך אלפי שנים. העיר עכו עברה תהפוכות רבות: מכפר דייגים לעיר שוקקת ועד לבירה אזורית וחזרה לכפר דייגים הרוס… איך זה קרה?

נספר את סיפורו של המקום ונלמד על גלגוליו. בהמשך נצא לתצפית מחומות עכו, נשמע על קווי ההגנה של העיר העות’ומאנית ועל מצור נפוליאון – ונברר אחת ולתמיד האם כבש את עכו או לא? נעבור ונראה את שער היבשה והקשר לבית המקדש, נחלוף ליד הבזאר הטורקי ונאזין לסיפורים עות’ומאניים אמיתיים. נגיע אל בית הכנסת הרמח”ל, נבקר ברובע היהודי ונדבר על רבנים וקבליסטים. ואם כולם יתנהגו בהתאם ויישאר זמן, נסיים בפיסת היסטוריה ציונית בנקודת הפריצה לכלא עכו.

הסיור מסתיים בקרבת האכסניה.


חמשוש אנ"א עכו

יום שישי – חשבתם פעם איך חיו האבירים?

התכנון
9:00 – פינוי חדרים ויציאה לסיור עצמאי.
13:00 – סיום משוער ופיזור.

 נצייד אתכם בכרטיס כניסה למתחם אולמות האבירים בעכו העתיקה. הביקור יכלול את המצודה ההוספיטלרית, מוזיאון עוקשי ומנהרת הטמפלרים. המתחם המיוחד נמצא מרחק הליכה קצרצר מהאכסניה, ההליכה והביקור ייעשו באופן עצמאי. ביום זה תחזרו אחורה בזמן לתקופת האבירים של עכו – בירת הצלבנים בארץ הקודש. האבירים העשירים בנו לעצמם אולמות מפוארים ומגורים נוחים, והכל נשמר מתחת לאדמה עד לימינו. בואו לראות ולחוות את חיי האבירים!

קיום החמשוש מותנה במספר משתתפים. תכנית החמשוש נתונה לשינויים בהתאם לתנאי מזג האוויר.


חמשוש אנ"א עכו

חמשוש עכו

הרשמו עכשיו לחוויה מרתקת במיוחד!

איתכם לאורך כל הדרך!