חמשוש שביל העצמאות - אנ"א תל אביב | חמשושי אנ"א

חמשוש שביל העצמאות - אנ"א תל אביב

החמשוש הבא יעודכן בהמשך

יום חמישי – בין הירקון לנמל תל אביב

התקשרו >> 072-3954744
התכנון
19:45 – מפגש עם המדריך בלובי האכסניה.
20:00 – יציאה לסיור ערב.

 נצא לטיול רגלי לאורכו של נחל הירקון עד למקום בו הוא נשפך לים בנמל תל אביב.
נשמע על חשיבות הנחל בימים עברו, על איזכורי שמו בתרבות הישראלית ועל האטרקציות שהוא מציע למבקרים. בנמל תל אביב נשמע את סיפור הנמל, מתי הוקם ועל ידי מי, נגלה מהו יריד המזרח שהתקיים במאה הקודמת והביא לתל אביב מבקרים רבים, וכמו גם על המכביה הראשונה שהחלה את דרכה בנמל זה.
חמשוש אנ"א תל אביב

יום שישי – שביל העצמאות

התכנון
9:00 – פינוי חדרים, הגעה עצמאית לנקודת מפגש.
9:30 – התכנסות בנקודת מפגש עם המדריך לתחילת סיור.
12:00 – סיום משוער.

 בשטח קטן, מוכר וידוע לכולם מסתתרים אתרים מיוחדים הקשורים להווסדה של תל אביב, להקמת מדינת ישראל, ולחיבור המיוחד שבין שתיהן. זהו כמובן אזור שדרות רוטשילד, רחוב אלנבי ורחוב אחד העם.
יחד נצא למסע בזמן לימי תל אביב של שנת 1909, בהם בגרוש היה חור, בקיוסק מכרו גזוז, נשים וגברים הסתובבו בחליפות חגיגיות ברחובות ובירכו אחד את השני לשלום, והילדים מיהרו לגימנסיה הרצליה כדי לא לפספס אף שיעור. נבקר בפסיפס נחום גוטמן המספר את סיפורה של העיר תל אביב, נראה את הקיוסק הראשון שנבנה בעיר, נספר על המייסדים של העיר באנדרטת המייסדים, נראה את ביתו של עקיבא וייס מייסד העיר, וכן את בית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי, ונגיע לבית העצמאות המקום בו דוד בן גוריון הכריז על הקמת המדינה היהודית, אשר בחזיתו פסל הסוסה מהירה. בין לבין נדבר על אדריכלות הבניינים, על שימור והתחדשות האזור.

ההגעה לנקודת המפגש ממנה מתחיל הסיור ברכבים פרטיים או תחבורה ציבורית. קיום החמשוש מותנה במספר משתתפים. תכנית החמשוש נתונה לשינויים בהתאם לתנאי מזג האוויר.


חמשוש אנ"א תל אביב

חמשוש תל אביב

נשמח לראותך בחמשוש הבא

איתכם לאורך כל הדרך!