חמשוש בית שאן | חמשושי אנ"א

חמשוש אנ"א בית שאן

החמשושים הבאים: 14/11 | 12/12

יום חמישי – בעקבות קיסרים, סולטאנים, מבנים וסיפורים

התקשרו >> 072-3926570

התכנון
19:45 – מפגש עם המדריך בלובי האכסניה.
20:00 – יציאה לסיור ערב.

נסייר ברחובותיה של העיר ונעבור בתחנות מפרקים שונים בסיפורה המרתק של בית שאן העתיקה והחדשה – המצודה הצלבנית, ההיפודרום, האנדרטה לזכר משה ירוסט ומבנים מתקופות מאוחרות יותר שבהם נעשה שימוש באבני המקום.
נתחיל את סיורנו באכסניה ונתרשם כיצד משתלב המבנה המונומנטלי במרקם האדריכלי של העיר, נמשיך לבניין הסראייה וננסה להתחקות אחר שלבי הבניה והתקופות השונות שטומן בחובו המבנה הייחודי. בהמשך הדרך נשמע על המתיישבים הראשונים והאתגרים שעמדו ועומדים בפני העיר המתפתחת – בירת עמק המעיינות. בתום הסיור נחזור רגלית לאכסניה.

אורך המסלול 2.5 קילומטר והוא מתאים לכל גיל. משך הטיול כשעתיים וחצי.

חמשוש אנ"א בית שאן

יום שישי – מים בששון בעמק המעיינות

התכנון
9:00 – מפגש עם המדריך בלובי האכסניה לאחר ארוחת בוקר ופינוי חדרים.
13:00 סיום משוער ופיזור.

 ביום שישי נשים פעמינו לפארק המעיינות. נפתח את סיורנו במבט מלמעלה – ניסע עם כלי הרכב למצפה שמיר בגלבוע, נשמע על ערן ודובי שלזכרם נבנה מצפה זה ונשקיף על העמק הנפלא. משם נרד לעמק, נצעד ממבואת הפארק בשביל נוח עד למעיין הקסום – עין שוקק.

נטבול במימיו הצלולים ונשמע על סוד קסמם של המים בעמק ובכלל. משם נצעד לשביל הרטוב, לא לפני שנכיר מעט את סיפורו של צביקה קפלן שנהרג במבצע צוק איתן. השביל שבו נלך נפרץ לזכרו ע”י חבריו. נסיים את ההליכה בבריכת השכשוך ושם נבחר האם להמשיך לכיוון תל שוכה לתצפית על כל הפארק עם טבילה בנחל הקיבוצים או שנשים פעמינו חזרה למבואת הפארק לסיום הטיול.

אורך המסלול כ-2 קילומטרים והוא נמשך 3-4 שעות ברוגע. ניתן לטבול ולהשתכשך כרצונכם. מומלץ להצטייד בסנדלי שורש ובגדים מתאימים לטבילות.


הנסיעה לאתרים ברכבים פרטיים. קיום החמשוש מותנה במספר משתתפים. תכנית החמשוש נתונה לשינויים בהתאם לתנאי מזג האוויר.


חמשוש אנ"א בית שאן

חמשוש בית שאן

הרשמו עכשיו לחוויה מרעננת במיוחד!

איתכם לאורך כל הדרך!